İBB Başkanımız Kadir Topbaş’ın talimat ve vizyonuyla 2015’in ilk 6 ayında 394.000 gencimizi farklı alanlarda çalışmalarına dahil eden İBB Gençlik Meclisi İstanbul’da tüm gençlere ulaşmaya devam etmektedir. Bu kapsamda  İstanbul’daki çeşitli Sivil toplum kuruluşları ile görüşen İBB Gençlik Meclisi üyeleri her alanda etkinler yapıp ve projeler üretip İstanbullu gençlere dair çalışmalar yapmak amacıyla ziyaretlerine devam ediyor.

İBB Gençlik Meclisi, toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesini sağlayan Kızılay’ı ziyaret etti.

İBB Gençlik Meclisi üyelerini İstanbul Kızılay Başkanı İlhami Yıldırım karşıladı. Gençlik Meclisi üyeleri Kızılayla birlikte yapılabilecek projeler hakkında İlhami Yıldırımla görüş alışverişinde bulunan üyeler, meclis bünyesinde kurulan Acil Müdahale Timi hakkında Yıldırım’a bilgi verdi. İBB Gençlik Meclisi üyeleri görüşme sırasında olaylara daima hazır bir tim kurmakta kararlı olduklarını belirtti.