İBB Gençlik Meclisi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) 16. Kuruluş yıldönümü şerefine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, WOW İstanbul Hotels&Convention Center’da düzenlenen özel geceye katılım sağlayarak engelli dostlarını yalnız bırakmadı. Gecede Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından İBB Gençlik Meclisi’ne değerli katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

     Açılış konuşmaları ile başlayan gece renkli anlara sahne oldu. Birçok sivil toplu kuruluşu ve derneğin katılımlarıyla yalnız bırakmadığı gecede İBB Gençlik Meclisi’de Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğini yalnız bırakmadı. Gecenin en göz dolduran gösterisi TOFD Sanat Atölyesi’nin bir çalışması olan “Rüya ve Maskeler” adlı teatral modern dans gösterisini oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi katkıları ve İBB Gençlik Meclisi desteğiyle, Ceyhun Yılmaz’ın sunumu ve ünlü isimlerin katılımı ile sergilenen “Rüya ve Maskeler” teatral modern dans gösterisi üst düzey protokol yetkilileri ve Türkiye’nin önde gelen kurum, kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin katılımı ile sergilendi. Gösteride engellenerek yaşamaya zorunlu bırakılmış amatör bir dansçının gerçek yaşamından esinlenilerek, toplum baskısı olmaksızın, özgürce ve dışlanmadan dans edebilmek için verdiği mücadelede karşılaştığı güçlükleri anlatıldı.

     Gerçekleştirilen “Rüya ve Maskeler” gösteriminin ardından Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği bu anlamlı gecede kendilerine destekçi olan tüm kurum ve kuruluşlara bizzat teşekkür eder plaket takdiminde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir TOPBAŞ’a ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Sn. Samed AĞIRBAŞ’a katkılarından dolayı teşekkür eden TOFD Genel Başkanı Sn. Ramazan BAŞ bugüne kadar verilen tüm desteklerden memnun olduklarını ve desteklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Sn. Kadir TOPBAŞ’a erişilebilir bir İstanbul için hayata geçirdiği onlarca proje için minnettar olduklarını belirtti. Teşekkür konuşmalarının ardından TOFD Genel Başkanı Sn. Ramazan BAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir TOPBAŞ adına plaketi İBB Gençlik Meclisi Başkanı Sn. Samed AĞIRBAŞ’a takdim etti. Ardından İBB Gençlik Meclisinin destekleri için ayrıca teşekkür plaketi takdiminde bulunuldu.

     İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş; bu anlamlı gecede gerçekleştirdiği teşekkür konuşmasında; “Sizlere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir TOPBAŞ’ın selamlarını iletiyorum. Bizler İBB Gençlik Meclisi olarak , Başkanımız Sn. Kadir Topbaş beyefendinin çizdiği vizyon doğrultusunda 2015 yılı içerisinde başta engelli genç kardeşlerimiz olmak üzere tüm engelliler için İstanbul’un daha erişilebilir olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. TOFD ile işbirliğimiz devam edecek.” dedi. İBB Gençlik Meclisi 5.dönem vizyoner bakış açısıyla bünyesinde kurmuş olduğu sağlık ve veterinerlik komisyonu ile çalışmalarına İstanbul’un 39 ilçesinde devam edecek.