İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve gençlik meclisi üyeleri ilk İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve belediye çalışanları ile bayramlaştı. Saraçhane Belediye Sarayında  gerçekleşen bayramlaşma töreninde Kadir Topbaş  “Ramazan ayının güzelliklerini düzenlediğimiz iftarlarda, sahurlarda ve Ramazan çarşılarında vatandaşlarımızla paylaştık. Bayramların dargınlıkların giderilmesine, barışın ve hoşgörünün yansımasına, insani değerlerin yeniden yeşermesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Bayramın 1. günü yabancı ülkelerden gelen öğrenciler ile Topkapı Sosyal tesislerinde bayramlaşan Samed Ağırbaş bu vesile ile herkesin bayramını kutladı . Bayramlaşma programına İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep’te katıldı.

Samed Ağırbaş’ın bir Diğer durağı ise İETT oldu.İETT’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Anadolu Garajı’nda başladı. Bayramlaşma törenine İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Bağış, Dr. Hasan Özcelik, daire başkanları, birim müdürleri, sendika ve dernek yöneticileri ile çalışanlar katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini belirten Hayri Baraçlı, “Sayın Başkanımız Kadir Topbaş’ın dediği gibi bizler bayram yapmıyoruz. Bayram yapan İstanbullulara hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Bayramın 2. Günü Sultangazi Huzurevine giden gençlik meclisi üyeleri burada huzurevi sakinleri ile bayramlaşarak sohbet edip dualarını aldılar.