İBB Gençlik Meclisi’nin hazırladığı eski İstanbul fotoğraflarından oluşan sergi 4. Levent Metro istasyonunda görücüye çıktı. İstanbul’un dününü ve bugününü konu alan fotoğraf sergisi ziyaretçilerine İstanbul’u tanıtmak, İstanbul’un tarihi serüvenini fotoğraf kareleri aracılığıyla sevdirmek amacını taşıyor.

Tam bir İstanbul sevdalısı olan İBB Gençlik Meclisi, Başkan Samed Ağırbaş’ın öncülüğünde yıl boyunca İstanbul’u tanıtmak ve İstanbullu gençlere faydalı olmak amacı ile birçok etkinlik düzenliyor. Liseli öğrencilere Miniatürk, Osmanlı Arşivleri, Panorama 1453 ve Yere Batan sarnıcını gezdiren İBB Gençlik Meclisi İstanbul’u genlere Türk kültürünü tanıtmak amacı ile Erasmus Programı ile yurt dışından gelen öğrencilere de ev sahipliği yapıyor.

Tarihe Yolculuk Sergisi de İBB Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirdiği etkinliklerden birisi. Okulların kapanması ile birlikte sergiyi tüm vatandaşların beğenisine sunmaya başlayan İBB Gençlik Meclisi, Tarihe Yolculuk Sergisini bu hafta 4. Levent Metrosu’nda görücüye çıkartı.

 İstanbul’un dününü ve bugününü konu alan fotoğraf sergisi ziyaretçilerine İstanbul’u tanıtmak, İstanbul’un tarihi serüvenini fotoğraf kareleri aracılığıyla sevdirmek amacını taşıyor. Sergiyle birlikte bugünün İstanbul’unu tanıtan İBB Gençlik Meclisi, geçmişi de unutturmamayı ve anımsatmayı hedefliyor.