İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, liseli öğrencilerin mesleki açıdan kendilerini geliştirmesi ve ilerisi için fikir sahibi olması amacıyla eğitim gezileri düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda meslek lisesinin Mobilya Tasarım bölümünde okuyan gençler, TÜYAP Mobilya Fuarı’na götürülerek teknik gezi düzenlendi. Böylece gençler okuduğu bölümle ilgili yapılan çalışmaları yerinde görerek bilgi sahibi oldular. İleriye dönük çalışmalarında fikir sahibi olan gençler yapacakları işin zorluklarını ve güzel taraflarını görmüş oldular.

TÜYAP Mobilya Fuarı’nda sergilenen çalışmaları dikkatle ve keyifle inceleyen öğrenciler bu fikirlerden yararlanarak mesleklerinde iyi bir noktaya gelmek istediklerini belirttiler.

Okuduğu alanda en iyi olmayı hedefleyen gençlere lise düzeyinde destek veren İBB Gençlik Meclisi, öğrencilere teknik geziler düzenleyerek mesleki açıdan gelişmelerini sağlamaktadır. Bu uygulamadan çok memnun kalan öğretmen ve öğrenciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’ne teşekkür ettiler.