İBB Gençlik Meclisi, gençlerin maddi ve manevi her yönden gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Hayata geçirilen projeler kapsamında yapılan sertifikalı eğitimlerin yanısıra, Süleymaniye Buluşmaları çerçevesinde İstanbul’un tarihi camilerine gidilerek sabah namazı kılınıyor ve böylece manevi gelişim ve eğitim de sağlanıyor.

 

İBB Gençlik Meclisi, Süleymaniye Buluşmaları projesi kapsamında bu seferki buluşmasını Sultanahmet Camii’nde gerçekleştirdi. Sabah namazı için camide toplanan gençler, yan yana saf tutarak birlik ve beraberlik bilinci geliştirdi.

 

Sabah namazını birlikte kılan gençler namazdan sonra Sultanahmet Camii imamının anlatımıyla hem cami hakkında tarihi bilgilere sahip oldu hem de Sultanahmet’in manevi havasını doyasıya soludu. Cemaatten birinin gençlere takke dağıtması, ayrıca hoş bir anı olarak yaşandı. Gençlerin Kur’an okumasından ve böyle anlamı bir organizasyona katılmasından son derece memnun olan cami cemaati, gençlerle toplu fotoğraf çekindi. Böylece dopdolu bir buluşma gerçekleşmiş oldu. İBB Gençlik Meclisi, gerçekleştirdiği bu proje sayesinde gençlere manevi değerleri öğreterek tarih yolculuğuna çıkarıyor ve birlik ve beraberlik bilincini geliştirerek örnek bir İstanbullu gençlik yetiştirmeye çalışıyor.

 

Sultanahmet Camii’nde toplu hatıra fotoğrafı çektiren gençler, başta İBB Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere İBB GEnçlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’a teşekkür etti.