İBB Gençlik Meclisinin organize ettiği İstanbul Kahvaltıları programı 2. haftasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski Sağlık Bakan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Adayı Erkan Kandemir ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın katılımları ile Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Eski Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir gençlerle buluşarak gençlerin sorularını yanıtladı. Mehmet Müezzinoğlu gençlere hayat tecrübelerini anlatarak başarılı olmanın sırlarından bahsetti. Hayatta her şeyin çalışarak başarılı olunabileceğini vurgulayan Müezzinoğlu, kararlı bir şekilde hedefe ulaşmak için çaba sarf etmek gerekli olduğunu söyledi. Sağlık alanında da gelişmeleri anlatan Müezzinoğlu, sağlık alanında Türkiye’nin çığır açtığına değindi.

İBB Gençlik Meclisi çalışmalarını takip eden Müezzinoğlu yapılan çalışmaları başarılı bulduğunu söyleyerek İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’a teşekkür etti. Milletvekili adayı Erkan Kandemir gençlerin sorularını yanıtlayarak erken seçim hakkında izlenimlerini açıkladı. Gençlerin seçilme yaşının 18 olması gerektiğini söylen Kandemir, gençlerin yönetimde söz sahibi olması gerektiğini vurguladı.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş konuk olarak gelen Mehmet Müezzinoğlu’na ve Erkan Kandemir’e teşekkürlerini iletti. İBB Gençlik Meclisinin komisyonlar şeklinde her alanda faaliyet gösterdiğini söyleyen Ağırbaş İstanbul Kahvaltıları ile her hafta alanında uzman kişileri buluşturarak gençlere deneyim kazandırdıklarını ve konuşmacılar eşliğinde bilgilendirdiklerini söyledi. Bu tür buluşmaların gençler için çok önemli olduğunu gençlerin bu tür programlara katılarak kendini geliştireceğini belirtti.

Yemeğin ardından çekilen toplu fotoğraf ile kahvaltı programı son buldu. İstanbul Kahvaltıları bundan sonraki süreçte devam ederek alanında uzman kişileri gençlerle buluşturmaya devam edecek.