Kosova’nın çeşitli parti ve STK’larından gelen gençlere Capacity Building projesi kapsamında Türkiye’deki siyasi, ekonomik ve sosyal durumu öğrenebilmeleri ve takip edebilmeleri adına konferanslar, seminerler ve eğitim amaçlı geziler düzenlendi. Gelen öğrencilere Türkiye ve İstanbul’daki değişimler anlatıldı.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da Capacity Building projesi kapsamında gelen öğrencilere yapılan seminere konuşmacı olarak katıldı.İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş yaptığı konuşmada İBB Gençlik Meclisi’ni anlatarak Gençlik Meclisi’nin yapısı hakkında bilgi verdi. İstanbul gençliği olarak hiçbir ayrım yapmadıklarını İstanbullu tüm gençlerle ilgilendiklerini söyledi. Ermeni, Musevi, Rum gençler ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve ilgilendiklerine değindi.

Türk gençliği olarak nerede bir mazlum varsa, nerde bir felaket varsa bu acı duruma üzüldüklerini ve bunu engellemek için çalıştıklarını belirten Ağırbaş, “dünya mazlumlarının her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

İstanbul gençliği hakkında bilgi veren Ağırbaş,” Gelişen nitelikli bir gençliğimiz var. Bizde bu gençliği dünya standartları üzerine çıkarmaya kararlıyız. Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş Beyin İstanbul’un gelişmesinde ve tarihin korunmasındaki katkıları çok büyüktür. Bizde gençlere yaptığımız çalışmalarda Kadir Topbaş Beyin vizyonu ve misyonu doğrultusunda çalışarak gençlere yönelik önemli çalışmalarda bulunmaktayız”dedi.