İBB Gençlik Meclisi İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde eğitim alan 140 Somalili Subayı İstanbul’da ağırlamaya devam ediyor. Subaylara İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlerini tanıtan İBB Gençlik Meclisi misafirlerine İBB Silivrikapı Buz Pisti’nde buz pateni keyfi yaşattı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Türkiye’de askeri eğitim verilen Somalili subaylar boş zamanlarında İstanbul’u tanımaya devam ediyor. Subayların İstanbul gezilerindeki rehberi ve ev sahibi ise İBB Gençlik Meclisi.

İstanbul’un güzelliklerini ve tarihi yerlerini gezdirilip Somalili subaylara tanıtan İBB Gençlik Meclisi misafirlerine unutamayacakları bir gün daha yaşattı. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri 30 kişilik Somalili misafirleri buz pateniyle tanıştırdı. Bu farklı organizasyondan çok memnun kalan askerler, Türkiye’yi ve İstanbul’u çok sevdiklerini belirterek Türk Silahlı kuvvetlerine ve İBB Gençlik Meclisine teşekkür ettiler.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da yurtdışından gelen misafirlere İstanbul’un güzelliklerini, farklı yönlerini göstermeye çalıştıklarını ifade ederek, Türk kültürü ve geleneklerini gelen misafirlere tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.