İBB Gençlik Meclisi, tabiatın kalbi Bolu’ya gezi düzenledi. ‘Akşemseddin Bolu Gezisi’ olarak programlanan gezi; tarihiyle, kültürüyle, tabiatıyla, yöresel yemekleriyle ve Anadolu’nun o kendine has misafirperverliğiyle gençleri mest etti.

Kültür, sanat, bilim, spor, eğitim, sosyal sorumluluk gibi pek çok alanda birbirinden güzel etkinliklere imza atan İBB Gençlik Meclisi, düzenlemiş olduğu bu Akşemseddin Bolu Gezisi ile yine gençlerin entelektüel seviyesine ve genel kültürüne katkı sağlamaya çalıştı.

Bir yanda genç Fatih’in fethettiği İstanbul’un gençleri, diğer yanda Fatih’in hocası Akşemseddin ve Bolu… Gölcük ve Abant Tabiat Parklarıyla, kadim İpek Yolu’nun önemli iki durağı Mudurnu ve Göynük’üyle, tarihi han, hamam, cami, konak ve kervansaraylarıyla, türküleriyle ve Köroğlu’suyla, başta Akşemseddin olmak üzere pek çok türbe ve yatırıyla adeta bir okul olan Bolu, İBB Gençlik Meclisli gençlerle şenlendi.

Sabahın erken saatlerinde İstanbul Saraçhane’den yola çıkan gençlik kafilesi, rehber eşliğinde sırasıyla; Gölcük Tabiat Parkı, Abant Tabiat Parkı, Mudurnu Tekkeliler Konağı, Kanuni Sultan Süleyman ve Yıldırım Bayezid Camii, Göynük Gazi Süleymanpaşa Camii ve Akşemseddin Türbesi ziyaretlerinde bulundu.

İBB Gençlik Meclisi, kardeş belediye ilan edilen ve Tabiatın Kalbi diye nitelenen Bolu’ya düzenlediği bu gezi ve gerçekleştirdiği diğer faaliyetlerle, İstanbullu gençlere yeni yerler gezdirip yepyeni keşifler yaptırarak, kuşatıcı ve daha geniş kapsamlı perspektifler kazandırmayı amaçlıyor.