İBB Gençlik Meclisi ve İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde 31 Ekim’de İstiklal Caddesinde İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve İBB Gençlik Meclisi üyeleri  muharrem ayı dolayısı ile aşure dağıttı.

Muharrem Ayının önemine ve tarihteki yerine vurgu yapan gençler herkesin muharrem ayını kutladılar. İstanbullu gençler İstanbul un simgelerinden olan Nostaljik Tramvayı farklı bir hava katarak süslediler. Nostaljik tramvayın arkasına takılan olan Vagon ile İstiklal Caddesinde aşure dağıtımı yapıldı. İBB Gençlik Meclisi üyesi gönüllü gençlerin yapacağı aşure dağıtımında Muharrem ayı anlatıldı.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş: Gençlik Meclisi olarak İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş beyin vizyonu doğrultusunda dünyaya model olmak için çalışıyoruz. Bugün İstiklal Caddesinde bulunan Nostaljik Tramvayda aşure dağıtarak farklı bir etkinliği gerçekleştiriyoruz, İstanbullu gençler olarak farklı alanlarda yaptığımız etkinlikler ile İstanbulu gençlik alanında odak şehir yapmak için çalışıyoruz dedi. Ve sözlerinin sonunda İETT’ye teşekkür etti.