İBB Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen Politika ve Diplomasi Okulu 2014-2015 akademik yılındaki eğitimlerine “Uluslararası İlişkiler Akademisi” konu başlığıyla başlıyor.

Hayata geçirilen Uluslararası İlişkiler Akademisi bu alanında çalışan, okuyan ve bu alana ilgi duyan gençlerin, beş bölgenin güncel siyasi ve ekonomik kavramları ile bölgelerin gençlik politikalarını, alanında uzman kişilerden öğrenmelerini amaçlıyor. Gençlerin sertifikalı eğitim programlarından elde edecekleri bilgileri interaktif çalışmalarla akademik, eğlenceli ve kalıcı hale getirileri vurgulanıyor.

Akademi, katılımcılarına sunacağı sürpriz fırsatların yanı sıra 4 Nisan’da Uluslararası İlişkiler Kavramları konulu uluslararası ilişkilerin kavramlarının, kuramlarının ve aktörlerinin konuşulacağı ilk hafta sonrasında Afrika, Amerika, Asya, Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere 5 bölge ile ilgili alanında uzman kişilerle her hafta ikişer oturumluk panellerden oluşuyor. Program sertifika töreni ile kapanış yapıp 16 Mayıs tarihinde dönemi kapatacak.

Uluslararası İlişkiler Akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve sosyal meseleleri incelenecek, renkli ve özgün çalışmalarla teorik bilgiler güçlendirilecek. Politika, diplomasi ve bununla ilişkili her alanda bilgili, bilgiyi kullanabilen, üretken bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır. Program için son başvuru tarihi ise 30 Mart 2015 olarak açıklandı.

http://pdo.ibbgenclikmeclisi.com/

Başvuru için TIKLAYINIZ